Здобувачі професійної освіти Київщини стали учасниками першого етапу європейської програми із соціального підприємництва та фінансової грамотності для молоді, провайдером якої є громадська організація Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).
Однак для того, щоб сформувати навички підприємництва та фінансової грамотності в учнівської молоді, навчання спочатку мають пройти педагоги. Саме для них відбувся дводенний інтенсив у рамках європейського проєкту для молоді EU4Youth «Відбудова через соціальне підприємництво» в Україні. Це дворічний проєкт, який стартував у серпні 2023 року і реалізуватиметься до липня 2025 року. Мета проєкту – надати молоді інструменти, необхідні для економічних перетворень у країні, підготувати до ринку праці, кар’єрного й особистого розвитку.
В інтенсивні взяли участь 35 викладачів закладів професійної освіти з 9 регіонів України, в тому числі й Київської області, які виявили бажання долучитися до проєкту EU4Youth «Відбудова через соціальне підприємництво».
Педагоги ознайомилися з роллю соціального підприємництва у відбудові України, маркетинговою стратегією, особливостями фінансової стратегії й оподаткування соціальних підприємств; прослухали корисні лекції та взяли участь у воркшопах і практичних заняттях від бізнесменів, навчалися аналізу та практичному втіленню бізнес-ідей.
Учасники інтенсивну отримали сертифікати про проходження навчання і вже почали працювати зі своїми учнями та студентами, допомагаючи їм опанувати навички підприємництва, бізнес-планування та фінансової грамотності. Команди закладів освіти потім представлять власні бізнес-ідеї на всеукраїнському стартапі.
До кінця липня в рамках першого етапу європейської програми із соціального підприємництва та фінансової грамотності для молоді також пройде низка навчальних Таборів підприємництва для здобувачів освіти.
У місті Києві вже відбувся дводенний Табір з підприємництва, в якому взяли участь 83 учні закладів професійної освіти з 2 областей України – Київської та Дніпропетровської. Особливістю Табору підприємництва в Києві стала розробка промоідей для вже зареєстрованих учнівських міні-компаній.
Протягом двох днів тривали практичні заняття, де учнівська молодь опановувала підприємницькі та фінансові навички, змінюючи уявлення про власні сили, здібності та можливості. Учасники тренінгу, згуртувавшись у команди, спільно виконували поставлені завдання під опікою успішних бізнесменів регіону, навчалися взаємодіяти один з одним, а бізнес-ментори спрямовували учнів, допомагаючи їм викрісталізувати їхні бізнес-ідеї.
Журі Табору підприємництва визначило кращі учнівські бізнес-компанії. Перше місце посіла компанія «Animators&Speakers company» з Ірпінського фахового коледжу економіки та права з ідеєю надання анімаційних та інших розважальних послуг, друге місце – компанія «Свічка-медитація» з КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» з проєктом арома-свічки, на яку нанесено посилання на аудіомедитацію; третє місце – компанія «Р.s. emotions» Ржищівського фахового коледжу будівництва та економіки з ідеєю виготовлення постерів, шокобоксів та іншої друкованої продукції. Вітаємо переможців!
Нагадаємо, що в 2023/2024 навчальному році міжнародні програми від ГО Junior Achievement запровадили вже 33 заклади професійної освіти Київської області, розташовані в містах Біла Церква, Богуслав, Бориспіль, Бровари, Березань, Васильків, Ірпінь, Переяслав, Ржищів, Сквира, Тараща, Тетіїв, Фастів, селищах Бородянка, Володарка, Рокитне, селах Катюжанка, Стрітівка.