Екскурс “Герої нашої історії”

20240129 150011

29 січня 2024 року з метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, лідери обласної ради дітей Київщини провели в студії Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» екскурс «Герої нашої історії» до Дня Героїв Крут.

День подвигу Героїв Крут – це  день національної ідеї, ідеї єдності і сили Української Держави. Бій під Крутами – це ідейна перемога українців.

У ході екскурсу діти-лідери  занурилися в історичні події в Україні початку XX ст., розповіли про подвиг київських студентів, ознайомили лідерів органів учнівського самоврядування із хронологією подій битви під Крутами, підтверджуючи свою розповідь патріотичною поезією.

Вдало провів паралель між подіями 100-річної давнини і сучасної війни, зазначаючи історичну цінність бою під Крутами, Ігор Опацький, директор Бучанського центру позашкільної роботи імені Андрія Куцевалова, кандидат історичних наук.

Актуальним був коментар Ярослава Сацьківа, вчителя історії Літківського ліцею імені Михайла Панасовича Стельмаха Зазимської територіальної громади, що  бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія, яка знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

Учасники студії  наголосили, що Крути увійшли в історію України як символ національної честі та гідності, оскільки  юні хлопці поклали свої голови для кращого життя нащадків.

Минуть роки, століття, та пам’ять про юнаків – героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщині. Бережімо у наших серцях пам’ять про тих, хто боровся і бореться за нашу свободу і незалежність!

Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну та українців.

Поділитися: