9 січня 2024 року стартувала перша сесія мультидисциплінарної наукової школи «Біомедична інженерія» для вчителів, керівників гуртків та учнів-членів наукових відділень Інженерії та матеріалознавства і Хімії та біології Київського обласного територіального відділення МАН України.
Тема наукової школи «Взаємодія тканин живого організму з імплантами, протезами».
Модерували онлайн-зустріч методисти КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді» Валентина Цибко та Мирослава Лоєва.
Спікерами наукової школи стали:
- Олена Беспалова, старша наукова співробітниця, доцентка кафедри трансляційної медичної біоінженерії факультету біомедичної інженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», кандидатка біологічних наук. Олена Ярославівна ознайомила слухачів із особливостями реакції організму на імплантацію матеріалів і процес взаємодії біоматеріалів з внутрішнім середовищем організму.
- Євген Солодкий, старший дослідник, доцент кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є. О. Патона», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», кандидат технічних наук. Євген Васильович акцентував увагу на біоматеріалах, які використовуються в складі імплантів та протезів. На їх важливій ролі для продовження тривалості та комфортного життя людини.
Учні ознайомилися із основними напрямками та сучасними розробками біомедичної інженерії, які дозволяють створити все більш сучасні і досконалі прилади, що рятують і полегшують життя. З вдосконаленням активних і пасивних протезів, штучних органів та їх частин, особливостями їх взаємодії з біологічними об’єктами, використання 3D-біопринтерів для друку органів людини.
Сподіваємось, що така зустріч стала поштовхом для написання актуальних і сучасних науково-дослідницьких проєктів з біомедичної інженерії.
Наступна сесія мультидисциплінарної наукової школи відбудеться у травні 2024 року.