Юні дослідники Київщини долучилися до телемосту з Європейською організацію ядерних досліджень

зображення viber 2025 04 14 17 56 30 207

14 квітня 2025 року юні дослідники Київщини стали учасниками потужного івенту-телемосту «Сучасні дослідження в ЦЕРН: від найнижчих до найвищих енергій», який з`єднав Національний центр «Мала академія наук України», Європейську організацію ядерних досліджень «ЦЕРН» (м. Женева) та Комунальний заклад Київської обласної ради «Мала академія наук учнівської молоді». Оскільки Україна має статус асоційованого члена в ЦЕРН, саме українські науковці надали юним дослідникам унікальний шанс долучитися до сучасних досліджень матерій та високих енергій.

Участь у телемості взяли науковці, педагогічні працівники і здобувачі загальної середньої та позашкільної освіти з багатьох громад Київщини. Центральною студією телемосту став Бучанський ліцей № 3.

На актуальності досліджень лабораторії ЦЕРН та значущості наукової діяльності учнівської молоді акцентувала увагу Ярослава Тростянська, директорка департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. А Світлана Минзар, директорка Комунального закладу Київської обласної ради «Мала академія наук учнівської молоді», акцентувала увагу на важливості партнерства з провідними науковцями світу в галузі фізики для майбутнього професійного зростання юних науковців.

Від спікера івенту Володимира Родіна – випускника Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старшого наукового співробітника, учасника експериментів ЦЕРН,  учасники телемосту дізналися про фундаментальні досягнення Європейської організації ядерних досліджень, зокрема про прискорювальний комплекс ЦЕРН, дослідження фундаментальних властивостей антиматерії та вивчення фізики високих енергій на сучасних і майбутніх колайдерах.

  Модерував зустріч Олександр Юров, провідний фахівець Національного центру «Мала академія наук України», голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні, який ознайомив юних науковців Київщини з унікальними дослідженнями Європейської організації ядерних досліджень.  

Телеміст став яскравим прикладом того, як міжнародна співпраця у науковій сфері відкриває нові горизонти для юних дослідників, які прагнуть зрозуміти фундаментальні виклики, що постають перед сучасною наукою. Сподіваємося, що він сприятиме активізації інтересу учнівської молоді до поведення досліджень у галузі фізики та формуватиме прагнення долучитися до світового дослідницького простору.

Поділитися:
enuk