Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів «Cool Games»

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів «Cool Games» покликаний змінити уроки фізичної культури в закладах загальної середньої освіти та зробити їх сучасними та цікавими

 
Cool Games – це унікальний український проект, який проводиться Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, покликаний сприяти створенню цікавих та яскравих уроків фізичної культури та масово залучає учнівську молодь до рухової активності.

Перші змагання Cool Games було проведено в грудні 2018 року в м. Київ, за участю 550 учнів з 24 областей України та м. Київ.

Успішність Cool Games було відмічено Міжнародною федерацією учнівського спорту (International School Sport Federation – ISF) та в жовтні 2019 року у м. Київ проведено перший Міжнародний спортивно-масовий захід серед школярів «World Cool Games». Загалом, у заході брало участь близько 100 учнів віком від 13 до 16 років з 7 країн світу.За підсумками ігор, переможцем стала команда України, тобто рівненська команда, друге місце за представниками Китая, два третіх місця поділили Хорватія і місто Київ.

World Cool Games включено до річного календарного плану заходів ISF та заплановано його проведення у 2020 році в Україні.

 

З вересня 2019 року по 03 лютого 2020 року у селищах, містах, районах 24 областей України та м. Київ було проведено відбіркові етапи других Cool Games, у яких взяли участь близько 100 тисяч учнів та учениць.

У період з 20 по 23 лютого 2020 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський фінал спортивно-масового заходу серед школярів «Сool Games» 2019-2020 років. Відбіркові змагання проходили з 20 по 22 лютого на базі ДП «МДЦ Артек» (Пуща-Водиця), фінал відбувся 23 лютого у СК «Меридіан».

 

Програма активностей Cool Games передбачала:

•  22 інноваційні естафети і рухливі командні ігри та культурну частини;

•  презентація командами своїх регіонів;

•  участь у рухових активностях за вподобаннями (тематичні квести. відвідування басейну, гра в флорбол, змагання з настільного футболу, аерохокею та бейблейду, гра в настільний теніс):

•   участь у бесіді з представниками Корпусу миру на тему «Healthy lifestyle»

Всеукраїнський фінал Cool Games зібрав переможців відбіркових етапів з 24-ти регіонів України, які були представлені збірними командами, що складалися з дівчат та хлопців трьох вікових дивізіонів (9-10 років, 11-13 років, 14-17 років). Всього у фіналі взяли участь 550 учнів закладів загальної середньої освіти

На офіційному відкритті до школярів з привітальним словом звернувся заступник Міністра освіти і науки України Максим Ярмистий. У свою чергу заступник Міністра культури, молоді та спорту Володимир Шумілін побажав учасникам здійснити найзаповітніші мрії.Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба також побажав учасникам гарного настрою та перемог.

Цього року фінал відрізнявся високопрофесійною організацією поєднавши шоу зі спортивними змаганнями. Родзинкою спортивно-масових змагань Cool Games є представлення командами своїх регіонів у перерві між естафетами. Тут школярі дали волю своїм творчим здібностям. Хтось співав, хтось вражав танцями – від народних до брейкдансу. А на фіналістів чекав дуже несподіваний подарунок. Про кожну команду був знятий короткий відеоролик про їх шлях на Cool Games.

За підсумками чемпіона та призерами Всеукраїнського фіналу Cool Games у своїх вікових дивізіонах стали:

1 віковий дивізіон (2009–2010 рр.):

1 місце – Волинська область

2 місце – м. Київ

3 місце – Запорізька область, Миколаївська область

2 віковий дивізіон (2006–2008 рр.):

1 місце – Волинська область

2 місце – Закарпатська область

3 місце – Донецька область, Рівненська область

3 віковий дивізіон (2002–2005 рр.):

1 місце – м. Київ,

2 місце – Кіровоградська область

3 місце – Рівненська область, Дніпропетровська область

Збірна команда Київської області, до складу якої увійшли учні Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 (1 віковий дивізіон), Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 імені Василя Стуса (2 віковий дивізіон) та Броварської гімназії ім. С. І. Олійника Броварської міської ради (3 віковий дивізіон) увійшла у в п’ятірку кращих серед команд 1 вікового дивізіону та у десятку кращих у 2 та 3 вікових дивізіонах.