27 жовтня 2023 року в Малій академії наук відбулася Обласна учнівська науково-практична конференція “Філософський симпозіон – 2023” «Нескорена Україна. Моя Київщина».
Традиційна для учнівської молоді Київщини конференція «Філософський симпозіон», яку вже вп’яте проводить КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді», стала підсумком дослідницько-пошукової експедиції «Нескорена Україна», що стартувала 24 лютого 2023 року, у річницю початку загарбницької війни рф проти України.
Учасників конференції вітали почесні гості: Тетяна Пещеріна, заступник директора Національного центру «Мала академія наук України», Тетяна Шкода, заступник директора департаменту освіти і науки КОДА, які відзначали важливість напрямів, за якими працюють більше п’ятисот юних дослідників.
Світлана Минзар, директор КЗ КОР «МАНУМ», розповіла, що найчисельнішою була група учасників проєкту «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму». Їхні нариси, презентації та відеоматеріали дослідження періоду війни, який вже позаду, опубліковано на сторінках альманаху «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму».
Про українську мову як національну цінність та важливий атрибут національної ідентичності народу України в День української писемності та мови говорила Марина Навальна, завідувачка кафедри журналістики та мовної комунікації НУБіП України, докторка філологічних наук, професорка.
Сергій Бурлака, завідувач сектору інформаційно-краєзнавчої роботи Централізованої бібліотечної системи КЗ БМР імені Петра Красножона, кандидат історичних наук, наголосив на тому, що дослідження історії України, боротьби українського народу за незалежність – це складова формування нового українця – патріота та носія європейських цінностей.
Під час роботи десяти секцій конференції, які були сформовані за змістовими напрямами:
- Моя звитяжна Київщина
- Мова – код нації
- Цінності нескореної нації
- Нескорена культура України
- З історії незалежності
- Залишаються українцями
- Наука України у світі
- близько двохсот учасників представили результати своїх досліджень, отримали поради від модераторів секцій – науковців-партнерів МАН, рекомендації, як продовжувати дослідження, як його представляти, як можна його покращити, як зробити маленький виступ основою майбутнього дослідницького проєкту, який можна представити на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України вже цього року.