У Київській області будуть створені місцеві партнерства зайнятості

906ffc7b 0413 4015 aced 97a0783d4628

Міжнародною організацією праці (МОП) ініційовано створення в Київській області місцевих партнерств зайнятості (далі – МПЗ) в межах проєкту “LEP4Work: Підтримка МОП розвитку навичок в Україні”, спрямованого на   надання допомоги у працевлаштуванні жінкам, внутрішньо переміщеним особам,  ветеранам війни та особам з інвалідністю. Така підтримка буде надаватися шляхом формування та розвитку у соціально вразливих категорій населення відповідних професійних навичок, проведення перекваліфікації або підвищення кваліфікації.

13 травня 2025 року відбулися Стратегічні тристоронні консультації з цього приводу, мета яких презентація вищеназваного проєкту, пошук потенційних зацікавлених у його реалізації сторін, обговорення ключових заходів і локацій для створення в територіальних громадах області МПЗ, їх пріоритетних напрямів діяльності та моделей.  

До участі в консультаціях були запрошені представники структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації, зокрема департаменту освіти і науки, департаменту економіки, управління підтримки цивільного населення департаменту соціального захисту, управління міжнародного співробітництва, а також Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області, Київського обласного центру зайнятості та його Броварської, Бучанської, Боярської філій, Агенції регіонального розвитку Київської області, Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів місцевого самоврядування Броварської, Бучанської, Ірпінської, Борщагівської, Боярської територіальних громад, закладів професійної освіти, соціальних партнерів та громадських організацій.

Основні цілі проєкту:

  • навчити та інтегрувати 1000 бенефіціарів із вразливих груп населення навичкам, що відповідають потребам роботодавців, та підтримати їх інтеграцію на ринок праці;
  • зміцнити потенціал місцевих партнерів МПЗ у навчанні та забезпеченні робочої сили, необхідної ринку праці;
  • створити сприятливе середовище для впровадження політики сталої зайнятості,  закладаючи міцну основу для економічного відновлення та реконструкції.

Ініціатива переважно спрямована на жінок, а також охоплює вразливі групи, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб. 

Стретегічний фокус – підвищення шансів вищезазначених верств населення на працевлаштування шляхом покращення доступу до навчання, належної професійної підготовки та перепідготовки, удосконалення процесу підбору роботи, консультаційних послуг та підтримки підприємництва. Підхід передбачає впровадження цільових політик на ринку праці, створення та функціонування МПЗ, посилення галузевого діалогу та зміцнення потенціалу зацікавлених сторін ринку праці на галузевому рівні, включно з соціальними партнерами.

Поділитися:
enuk