Як свідчать результати досліджень, Україна є однією з найчисельніших аудиторій TikTok у Європі. Зокрема ним щодня користуються 68% українських підлітків. Водночас, за даними міжнародної правозахисної організації Global Witness, TikTok є популярним майданчиком для поширення російської пропаганди, тому в Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що ТікTок зараз став ключовим майданчиком для роботи російської пропаганди на українську аудиторію.
З метою надання допомоги українським дітям та підліткам у підвищенні рівня їхньої медіаграмотності, розвитку чутливості до спотвореного контенту, дезінформації та маніпуляцій, у грудні 2024 року Благодійна організація «Smart Angel» за підтримки ПРООН в Україні створила у TikTok розважально-просвітницький канал «Fake.Busters /Мисливці за фейками», який фінансується Урядом Японії і доступний за посиланням: https://www.tiktok.com/@fake.busters.
Це просвітницький ресурс, який є важливим і актуальним в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій, особливо в умовах інформаційної війни.
Найпопулярніші теми на каналі:
як уберегти свої персональні дані;
як розпізнати шахрайство, ботів, вигаданий та маніпулятивний контент; як визначити ненадійне джерело інформації (анонімні авторитети з інтернету) тощо.
Найбільш вдалим є формат коротких відеоскетчів з акторами: у кожній серії герої потрапляють у різні життєві онлайн-пастки, сумніваються в інформації із соціальних мереж і намагаються розібратися, як слід реагувати на очевидне шахрайство, цькування, маніпуляції та фейки.
Розміщені на каналі відеоматеріали з часу його створення вже переглянуло понад 2 мільйони осіб. Рекомендуємо долучитися до нового і корисного інформаційного ресурсу!