У 2024/2025 навчальному році учні закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти вивчають предмет «Захист України» за новою програмою, спрямованою на формування в них практичних навичок та командної взаємодії, які вкрай необхідні під час війни.
З метою створення умов для викладання та вивчення предмета «Захист України на належному якісному рівні, в області сформовано та забезпечено спеціальним обладнанням 69 осередків, 13 з яких – у закладах професійної (професійно-технічної ) освіти.
Такий осередок функціонуватиме і в Бориспільському професійному коледжі, який має напрацьовані традиції та солідний досвід організації роботи з питань національно-патріотичного і військово-спортивного виховання молоді, а також налагоджену комунікацію з військовими частинами та організаціями.
Новостворений осередок був презентований учням та педагогам 10 грудня цього року. У презентації взяли участь військовослужбовці, працівники органів влади, бійці Національної гвардії України, представники Київської обласної організації Червоного Хреста України та інших громадських організацій.
Після короткої урочистої частини учасники, об’єднавшись у групи, працювати в різних локаціях, де здобували практичні навички, важливі для захисту себе, своїх близьких і своєї країни під час війни: навчалися поводженню зі зброєю, освоювали симулятор роботи з дронами та симуляційний електронний тир, брали участь у тренінгах і майстер-класах з мінної безпеки і домедичної допомоги тощо, а також спілкувалися з бійцями Національної гвардії України, які поділилися з молоддю цінним досвідом протистояння збройній агресії та ворожим інформаційним впливам.
З 1 жовтня цього року понад 27 тисяч учнів Київщини вивчають курс «Захист України» за оновленим форматом. Це діти 10-11 класів ліцеїв, закладів профтехосвіти, фахових коледжів. Про це розповів начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Він показав заняття, які відбулися у Бориспільському професійному коледжі. Тут створений один із осередків вивчення предмету «Захист України».
«Як діяти під час надзвичайних ситуацій, евакуації чи обстрілів, надати домедичну допомогу, тримати себе в руках під час стресу і підтримувати інших, керувати дронами, поводитися зі зброєю та розуміти, що таке інформаційна війна. Це те, що опановують учні на таких заняттях. Всі уроки інтерактивні з максимальним практичним підходом. Відпрацьовуються реальні ситуації», – зазначив начальник Київської ОВА.
Він зауважив, що загалом на Київщині створили 69 осередків. 15 із них сформували саме у закладах професійної освіти, інші – на базі ліцеїв. Вартість проєкту – 113 млн грн, більшість із них – 86 млн. грн – кошти держбюджету, з обласного бюджету виділили 9,3 млн грн, а інші кошти – співфінансування з місцевих бюджетів.
«До речі, Київщина один із лідерів у реалізації заходів з оновлення предмету. Більшість осередків вже укомплектовані електронними тирами, симуляторами для навчання керування дронами. Триває закупівля іншого необхідного обладнання, зокрема, макетів вибухонебезпечних предметів, тренажерів для проведення серцево-легеневої реанімації, тренувальних манекенів для надання допомоги при різних видах травм», – додав він.
Руслан Кравченко наголосив, що сьогодні виклики, які постали перед Україною через російську агресію, вимагають підготовленості та рішучості від кожного. Щоб мати реальні навички, які можуть в екстрених ситуаціях навіть врятувати життя.
«Захист України» – це більше ніж, про оборону, це про силу, стійкість та готовність діяти у складних ситуаціях. Я вдячний нашим військовим та медикам, які активно долучаються до навчання. Бо разом виховуємо лідерів країни та свідомих українців», – резюмував начальник КОВА.