Друк

Допоможе дефектолог

До ХVІІІ століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. 13 листопада 1745 у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі та Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. Він уперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1984 року цей день відзначається як Міжнародний день сліпих. У 1784 році у Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої особисті кошти у своєму будинку Валентин Гаюї відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою “Майстерня трудящих сліпих”.

До сліпоти може привести велика кількість захворювань – це підступна глаукома, діабетичні зміни очного дна, травми, спадковість, внутрішньоутробні інфекції, що спричиняють вади зору у дітей. На жаль, таких дітей народжується усе більше. Навчати їх складно, проте можливо. В області працює Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з вадами зору, Київські школи-інтернати № 11, № 4, № 5 для дітей з вадами зору, спеціальна школа-дитячий садок "Пізнайко" компенсуючого типу, дошкільні навчальні заклади №№ 501, 191, 381 для дітей з порушеннями зору. Навчання проводиться за програмою відповідно до витягу психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК). Якщо зір збережений, навчаються діти по загальноосвітній програмі. У корекційній роботі обов’язковим є лікувальна фізкультура, бо проблема зору рідко приходить одна. Спеціальні заняття для очей – обов’язкові та щоденні. Якщо справи гірші і дитина не бачить – допомагає дефектолог. Для цього у школі є комплект підручників для незрячих та спеціальні приладдя для письма.