Друк

Відпочинок у парку розваг

11 05 16 7Що діти, що дорослі – всі люблять відпочивати. Проте, безпечно проводити своє дозвілля уміють не всі. А відвідування парку розваг приносить не тільки задоволення, але пов`язане з певними ризиками та небезпекою.

         Тому, щоб вам і вашим дітям було безпечно, затишно й комфортно під час відвідування парку розваг, скористайтесь деякими порадами.

         Як правильно обрати атракціон (поради фахівців Держгірпромнагляду).

         Якщо вибирати між стаціонарними та пересувними атракціонами, безумовно, перевагу необхідно надати стаціонарним. Адже вони проходять ретельніший технічний огляд і експертні обстеження спеціалістами. На противагу їм власники пересувних «луна – парків» часто використовують зношене обладнання із закордону, переважно з Румунії або Чехії. Такі атракціони не є безпечними, бо свій експлуатаційний термін уже відслужили. Слід зазначити, що Правила експлуатації розважальної техніки передбачають перевірку інспекторами лише тих атракціонів, які кваліфікуються як об’єкти підвищеної небезпеки. А надувні кулі, різноманітні батути не належать до категорії механізмів підвищеної небезпеки, тому й не проходять ретельну технічну перевірку.

         Обов`язково прочитайте правила користування перед тим, як посадити дитину на атракціон. У правилах вказуються обмеження за віком, зростом, вагою і станом здоров`я дітей. Виберіть такий атракціон, що за всіма критеріями підходить саме вашій дитині.

11 05 16 8

         Як підготувати дитину до катання.

         Перед катанням проведіть інструктаж. Дитина повинна пам`ятати, що не можна:

         вставати з місця, крутитись, нахилятись і звішуватись на край сидіння чи кабіни, від`єднувати ремені безпеки, розмахувати руками,  чіплятись за будь-що, їсти й пити, штовхатися,  заважати іншим дітям під час катання.

         У парку розваг дітвору манить до себе безліч атракціонів. Але без перебільшення можна сказати, що найулюбленішими та найекстремальнішими серед них є американські гірки. Цей вид атракціонів не що інше як залізнична система спеціальної конструкції. Вона спроектована так, щоб зчеплені між собою вагонетки з пасажирами, що котяться нею, різко змінювали свій напрямок і швидкість руху.

Однак катання на американських гірках є небезпечним для малих дітей. Адже різке гальмування й прискорення при незміцнілих м`язах шиї у дітей може призводити до судинної катастрофи. Медики наголошують, що діти до 10 років надто уразливі для подібних травм, бо при досить великих розмірах голови м`язи шиї не дуже міцні.

         Щоб не наражати дитину на небезпеку, не допускайте катання її на атракціонах у одязі із звисаючими ременями, з мобільними телефонами на шнурках, а також із довгим розпущеним волоссям. Взуття ж підберіть таке, щоб воно було зручне та надійно трималося на ногах дитини, а шнурки – сховані  всередину.

         А дорослим не слід забувати наступне:

         не рекомендується розважатися на атракціонах людям з розладами вестибулярного апарата, з підвищеним артеріальним тиском, серцевими хворобами та відвідувачам, які мають пошкодження спини, рук або ніг.

         Відвідувачам парку розваг категорично забороняється:

         кататись на атракціонах у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння.

         Зробіть все можливе, щоб враження, отримані під час відпочинку в парку розваг, не були затьмарені.