Діти – це наша радість, щастя і надія, це наше майбутнє. Кожен із нас мріє виростити дитину здоровою, фізично та інтелектуально розвиненою, виховати доброзичливого та цікавого співрозмовника з багатим словниковим запасом і чітким правильним мовленням.

Формування правильної звуковимови – один з найголовні­ших напрямів мовленнєвого розвитку. У сім'ї дорослі розуміють дитину з півслова. І якщо навіть вона має мовленнєві недоліки, ніякого дискомфорту у спілкуванні не відчувають. Проте, для сторонніх часто виявляються незрозумілими спотворені, не­правильно вимовлені дитиною слова.

І справді, найпоширенішим логопедичним діагнозом є фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення.

Фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення (ФФНМ) – це порушення процесів формування звуковимовної системи рідної мови у дітей з різними мовленнєвими розладами внаслідок порушень сприймання та вимови фонем.

У батьків виникає безліч запитань: як саме попередити та подолати порушення звуковимови, у якому віці доцільно звер­татися до логопеда та багато інших. На деякі запитання, з яки­ми найчастіше батьки звертаються до спеціаліста, ми зможемо відповісти.

Ставай на ноги, малюк!

Малюк у 2,5 роки не вимовляє звуки [р], [л], [ш]

Що таке дихальна гімнастика і яка її роль у формуванні правильної звуковимови?

Чому дитині поставили діагноз ФФНМ?

Прощавай садок дитячий