Друк

Вітаю з Міжнародним днем сім'ї!

 Фото  Сьогодні, 15 травня, світ відзначає Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй  23 вересня 1993 року.

   На думку Генерального секретаря ООН  Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

    Сім’я – це початок і колиска життя, нерозривний живий ланцюг поколінь, скарбниця людської любові й турботи, берегиня моральних цінностей, духовних традицій і вічної пам’яті про кожного з нас; середовище, де відбувається становлення людини як особистості та громадянина.

    Щиро вітаю всіх з цим прекрасним святом! Бажаю миру і злагоди, любові і взаєморозуміння, здоров’я і добробуту, миру і щастя у ваших родинах!

   У свою чергу, держава намагається не залишати сім’ю поза увагою, розуміючи, що це основна інституція суспільства, той фундамент, на якому воно будується, а показник рівня соціально-економічного та культурного розвитку держави залежить від рівня життя кожної окремо взятої сім’ї. Недаремно говорять: «Щаслива родина – щаслива країна». А я від себе додала б: якщо родина щаслива, в ній народжуються щасливі діти, які несуть щасливе майбутнє сім'ї, країні, світу.

    На превеликий жаль, є діти, які з різних причин виховуються не в сім’ях, а в закладах альтернативної опіки.

  Саме сьогодні, в Міжнародний день сім’ї, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відбувся Міжрегіональний форум з питань дотримання прав дитини під головуванням Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини та за участю Міністра соціальної політики України, представників інших центральних органів виконавчої влади й обласних державних адміністрацій, а також міжнародних і всеукраїнських громадських організацій.  

  У ході форуму відбулися панельні дискусії, де обговорювалися проблеми, пов’язані з порушенням прав дітей, виявлені у ході моніторингових візитів Представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Громадської спілки «Українська мережа за права дитини» до закладів та установ альтернативної опіки.

    Представники органів місцевого самоврядування інформували про проведену роботу та вжиті заходи реагування з метою усунення виявлених недоліків і порушень, вирішення проблемних питань у сфері прав дітей.

   Хочеться побажати, щоб в нашій державі якомога менше було дітей-сиріт чи неповних сімей, щоб діти виховувалися і зростали в родинному затишному колі, були оточені теплом і любов’ю рідних людей. А кожен дорослий усвідомив, наскільки важливо бути відповідальним сім’янином, турботливим батьком чи матір’ю. адже від цього залежить, якими виростуть діти, яке буде в них майбутнє і яке майбутнє буде в нас.

                    Директор департаменту освіти і науки

                    Київської облдержадміністрації                                         В. Рогова