Друк

Громадські обговорення Програми розвитку бучанської освіти

DSC 0246 2Необхідність удосконалення системи освіти майбутньої Бучанської об’єднаної територіальної громади та вироблення нової освітньої та наукової стратегії із врахуванням перспективи якісних змін в України зумовили розробку відділом освіти Бучанської міської ради нової Програми розвитку та функціонування системи освіти м. Буча (Бучанської об’єднаної територіальної громади) на 2017-2018 роки.

Робоча група працювала над створенням та удосконаленням Програми декілька місяців, а 19 квітня 2017 року винесла її на громадські обговорення, які пройшли на базі Бучанської СЗОШ №5. До обговорення запросили керівників навчальних закладів, педагогічних працівників, представників батьківської громадськості, лідерів учнівського самоврядування, депутатів Бучанської міської ради та всіх небайдужих представників громади міста. Все це відбувається у рамках оголошеного Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком 2017 - роком освіти і спорту в місті.

DSC 0246 1

Як зазначив у своєму виступі начальник відділу освіти БМР Олег Цимбал, реалізовуватиметься система у три етапи і завершиться у серпні затвердженням тарифікації навчальних закладів.

Суть програми – впровадження нових стандартів не лише в середній ланці освіти, а й у позашкіллі та розширення мережі навчальних закладів.

Школа повного дня, робота з обдарованими дітьми, профільне навчання у старших класах, «спеціалізація» кожного закладу на окремих напрямках , матеріально – технічне і кадрове підкріплення, зменшення кількості предметів із 20 -22 до 9 – 11 – ось далеко не повний перелік революційних кроків, які буде здійснено в освіті міста.

Цю освітянську реформу радник міського голови Лариса Матюшенко назвала мега – кроком у майбутнє. Вона зазначила, що документ ще буде доопрацьовуватися з урахуванням думок батьків і дітей.

Своїми думками з цього приводу поділилася депутат міської ради Катерина Цип’ящук, яка відзначила необхідність проведення змін у системі освіти, яка повинна готувати всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.