Друк

85-річчю утворення Київської області присвячуємо!

DSC 0552 2406 квітня 2017 року у приміщенні Бучанської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Бучанської міської ради відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край». Захід проведено з нагоди відзначення 85-ї річниці утворення Київської області  з метоюрозвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямів краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання патріотичних почуттів та любові до рідного краю.  

Аудиторія обласної конференції налічувала близько 100 юних краєзнавців, учнів загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів області, педагогів, представників громадських організацій.

DSC 0552 22

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Омельченко Дмитро Григорович, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді,  член правління Національної  спілки краєзнавців. У своєму виступі Дмитро Григорович підкреслив роль краєзнавства у патріотичному вихованні підростаючого покоління, розповів про запроваджені Міністерством освіти і науки заходи краєзнавчого спрямування, а також зазначив, що делегації Київської області завжди активно беруть участь у всеукраїнських конференціях і зльотах. Начальник відділу освіти Бучанської міської ради Олег Іванович Цимбал звернувся  до учасників конференції з вітальним словом, зазначивши що краєзнавство відіграє важливу роль у формування особистості, патріота своєї держави.

DSC 0552 23

Особливим гостем конференції стала Наталія Сумська, українська акторка та телеведуча, провідна акторка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, Народна артистка України. Юні дослідники Вишгородщини, земляки Наталії В’ячеславівни, підготували доповідь про акторську династію Сумських та зачитали її на пленарному засіданні. Зі словами вдячності артистка звернулася до юних краєзнавців, заохочуючи їх брати участь у дослідженнях, розкриваючи нові сторінки історії Київщини та України, на завершення зачитала вірш Тараса Шевченка. Учасники конференції мали змогу поспілкуватися зі знаменитістю та зробити фото на пам'ять.

Цікаві доповіді підготували вихованці гуртків  позашкільних навчальних закладів Богуславського (Богдан Шейхолесламі – «Містичні місця Богуславщини»), Яготинського (Євген Друченко «Перший Українский козацький полк імені гетьмана Богдана Хмельницького»), Обухівького (Ярослав Ткаченко  – «Отаман наш Зелений-Терпило – України і гордість і сила») районів, та Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини (Альона Конопелько – «Біла Церква – переможець Всеукраїнської акції «7 Чудес України: історичні міста та містечка»).

На завершення пленарного засідання 54 юних краєзнавців розпочали роботи у секціях: «Підземні багатства Київщини»,  «Історія Київщини у ХХ – ХХІ століттях», «Географія та екологія рідного краю», «Мандруємо Київщиною», «Традиції і сучасність малої Батьківщини».

Зазначимо, що конференція проводилася вже вшосте, що стало гарною традицією. Впевнені що її ми маємо продовжувати.