Друк

XVІІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017»

DSCN0056 116 березня 2017 року на базі Київського Палацу дітей та юнацтва розпочала свою роботу XVІІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017», метою якої є презентація закладів освіти України, закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв та освітніх агенцій, досвіду співпраці з закордонними закладами освіти, практики реалізації спільних освітніх і науково-технічних проектів тощо.

Організатори заходу, а це – компанія «Виставковий світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України – включили до програми заходу проведення різноманітних конференцій, круглих столів, презентацій, майстер-класів, експертних дискусій, коучингів, дискусійних панелей з тим, щоб кожен учасник та гість заходу змогли знайти для себе найкориснішу та найсучаснішу інформацію з питань сучасної освіти та навчання.

DSCN0056 2

Професійно-технічна освіта Київщини є незмінним учасником згаданої щорічної виставки. Цього року її представляли чотири заклади: Броварський професійний ліцей, Катюжанське вище професійне училище, Фастівський центр професійно-технічної освіти та Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Київській області. На спільному стенді вони представили свої науково-методичні та практичні напрацювання через експозицію «Трипільське коло» – використання символіки культури Трипілля у сучасному житті українця. Головна ідея цієї експозиції полягає у популяризації трипільської культури через робітничі професії, зокрема виготовлення виробів та надання послуг, пов’язаних з професіями, яких навчають у професійно-технічних навчальних закладах Київської області. Це перші кроки обласного краєзнавчо-професійного проекту «Трипільська культура – джерело сучасної професійної майстерності», розпочатого за ініціативи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області та Людмили Смолякової, члена Національної спілки народних майстрів України, майстрині з реконструкції кераміки, у 2016/2017 навчальному році. Представлені на виставці експонати відображають лише невелику частину виготовлених руками учнів, майстрів виробничого навчання та викладачів виробів з трипільською символікою: вироби з дерева (Сквирське вище професійне училище, Білоцерківський професійний ліцей), з металу (Фастівський центр професійно-технічної освіти), з гіпсокартону (Броварський професійний ліцей), тескстильні вироби (Катюжанське вище професійне училище, Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Київській області, Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти, Білоцерківське професійно-технічне училище імені П.Р. Поповича, Білоцерківський коледж сервісу та дизайну), кондитерські вироби (Богуславський центр професійно-технічної освіти, Броварський професійний ліцей, Фастівський центр професійно-технічної освіти, Катюжанське вище професійне училище) і, звичайно ж, вироби з кераміки, люб’язно надані для демонстрації Людмилою Смоляковою. А до виготовлення панно «Символи Трипілля – оберіг сьогодення», що демонструє вишиті символи Трипілля, долучилися учні та педагоги усіх професійно-технічних навчальних закладів Київщини.

DSCN0056 3

Завершальним акордом дня 16 березня стало нагородження учасників виставки у конкурсі з тематичних номінацій. Цьогоріч призерами стали:

Катюжанське вище професійне училище – срібна медаль та диплом у номінації «Розробка та впровадження інноваційних проектів, тренінгових технологій, програм і рішень для осучаснення навчального процесу та підвищення рівня знань молоді»;

Броварський професійний ліцей – золота медаль та диплом у номінації «Партнерство як стратегічний ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів»;

Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Київській області – золота медаль та диплом у номінації «Освіта дорослих – невід’ємна складова освіти впродовж життя».

Вітаємо переможців з високими досягненнями та зичимо здолання нових вершин на теренах освіти!