Друк

Дітям про події Української революції 1917-1921 років

gjnjkgjkjgk 717 березня 2017 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено заходи, присвячені 100-тій річниці від Дня початку Української революції 1917-1921 рр.

Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих саме під час Української революції 1917-1921 рр.

З метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності в ліцеї викладачем історії Мамчур В.В. були проведені тематичні уроки «Відродження нації», присвячені подіям Української революції - одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

gjnjkgjkjgk 7

На уроках, у формі пошукової роботи в групах, учні збирали інформацію з історичних джерел, використовуючи матеріали  Центру досліджень визвольного руху, який опублікував 43 документи зі справи-формуляра ГПУ на Михайла Грушевського. За підсумками проведеної роботи діти зрозуміли, яке нелегке було життя у видатного українського діяча після повернення на рідну землю вже в Радянську Україну. І припинилось все це лише в 1936 році через 2 роки після смерті Михайла Сергійовича. Саме так була відзначена діяльність політичного діяча російськими урядовцями.

      В фойє закладу були трансльовані документальні фільми про часи революції, щоб поглибити знання учнів про ключові події 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення.

    Щоб активізувати пізнавальний інтерес дітей до засадничих подій революції та боротьби за державність, їм було дане випереджувальне завдання: розробити плакат з сторінками української історії «100 років боротьби», адже знання подій сторічної боротьби досить актуальне для сьогодення і майбутнього покоління.

Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет від російського агресора. У цій війни слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української революції, головними з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії. Отже, національна єдність – обов’язкова умова збереження незалежності та державності.