Друк

Шевченко – наш. Він для усіх століть…

gjgggjfhrfry 610 березня 2017 року, у дні вшанування пам’яті великого Кобзаря, в актовій залі Переяслав-Хмельницької гімназії відбувся єдиний урок «Шевченко – наш. Він для усіх століть…». Учитель української мови Моспан Г.В. разом із учнями 10 класу та класним керівником Захаренко О.Г. закликали всіх присутніх замислитися над чарівною магією невмирущого Слова Тараса.

Ведучі розповіли про те, що Шевченко пройшов жорстокі випробування на національну зрілість. Тарас міг стати професійним талановитим художником, але інстинкт національного месії покликали його до поезії. Шевченкова творча спадщина – це ціла академія для нашого народу, якій може по-доброму позаздрити будь-який люд світу. Отакої любові до рідної землі він нас учив:

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

За неї господа моліть.

Тому ми й сьогодні кличемо його на допомогу, просимо поради. Адже це він знайшов ту істину, яка не дала нації загинути, – істину національно-визвольної боротьби.

Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

Ці слова стали пророчими на Українському Євромайдані, вони допомогли вистояти і перемогти. Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка.

На завершення свята директор гімназії Батрак О.П. наголосив, що пророчі слова ВЕЛЕТНЯ УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ невмирущі, що знамено боротьби за долю народу та держави, підняте ВЕЛИКИМ ТАРАСОМ, переходить із рук у руки протягом багатьох поколінь від ХІХ ст. до сьогодення. Це знамено підхопили М. Вербицький та П. Чубинський, склавши невмирущий «Ще не вмерла України..». Зазначив, що 10 березня 1865 року вперше над Землею пролунали слова нашого Державного гімну.

На честь ВЕЛИКОГО ТАРАСА, на честь усіх борців за волю, незалежність та майбуття УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ усі присутні виконали ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ.