Друк

«Реалії АТО у віддзеркаленні сучасної української літератури»

DSC01684 14Інколи життя ділиться на «до» і «після». І буває це не десь за обрієм чи в далекій країні. Усе це трапилося з нами, на нашій українській землі. 23 роки Україна не знала війни, а ми не знали багатьох слів, пов’язаних із війною, не звертали уваги на слова «Слава Україні – Героям Слава». В наш час вони набули нового змісту, перестали бути лише вітанням. Нині це віддання особливої шани тим, хто у найважливіший момент життя нашої країни  не відступив і пожертвував собою заради України.

Відданням шани захисникам нашої держави стала обласна літературно-пошукова конференція «Реалії АТО у віддзеркаленні сучасної української літератури», яка пройшла 09 березня 2017 року в ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу». Її мета – розглянути найбільш помітні та цікаві книги, присвячені війні на Сході нашої  держави.

Урочисте відкриття конференції розпочалося читанням уривка з книги С. Талан «Повернутися дощем». А далі звучали слова шани та подяки мужнім, сміливим, хоробрим воїнам, які не шкодуючи власного життя, зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України; лікарям, які повертають поранених в АТО з того світу; волонтерам, на плечах яких тримається наша армія. У виконанні учнів училища прозвучали пісні «Чужа війна», «Над землею тумани», «Білі лебеді у небесах», «Солдат України», «Заспіваймо пісню за Україну».

На пленарному засіданні свої дослідження презентували: Сивіль В., учениця ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу», про нових героїв України за книгою О. Криштопи., О. Каліновської «Герої (не) війни. Про мертвих, живих і ненароджених»; Кириченко П., учень ДПТНЗ «Яготинський центр професійно-технічної освіти», про реалії сучасної війни за книгою Г. Вдовиченко «Маріупольський процес». Власні поетичні твори про війну читала Д. Перч, учениця ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей». М. Хрульов, учень ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», знайомив з фронтовими поезіями практичного психолога училища, учасника АТО С.Ф. Прокопенка.

Далі роботу конференції було продовжено у секціях «Реалії АТО в поетичному слові» та «Реалії АТО у художній прозі та публіцистиці», де були розглянуті найбільш помітні та цікаві книжки, присвячені АТО.

По закінченні конференції її учасникам були вручені сертифікати.