Друк

«Кобзар живий і буде вічно жити»

DSC01684 3У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря».

Творчість цього поета не можна не любити, вона байдужим не залишає нікого. Твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі. Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак … Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?

DSC01684 4

Тарас Григорович Шевченко – ідейний та духовний геній української нації, людина яка самим лише своїм життям згуртувала великий народ. І коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто іде з квітами до пам’ятника, хто вкотре розгортає вічно актуальний Кобзар, хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій.  В КЗ КОР «Мостищенська СЗОШІ І-ІІ ступенів» відбувалася низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.Розпочався тиждень виставкою малюнків «Уквітчаємо тебе, Тарасе!», яку організувала і підготувала бібліотекар Стукачова О.С.7 березня було проведено конкурс «Твори Шевченка у розмальовках», де учні мали змогу продемонструвати свою кмітливість у знаннях творчості поета. Завершився Шевченківський тиждень яскравою літературно-музичною композицією «Пишаємося славою твоєю, Тарасе!», яку підготували вчителі 6-10 класів. На заході звучали пісні на слова поета, школярі інсценізували уривки з його поем, декламували вірші.

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися у школі, допоможуть дітям зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в розвиток української культури, мови, нашої державності.І ще раз переконатися, що поезія Шевченка – це вогник,  схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини…