Друк

Дні науки у Фастівському ліцеї-інтернаті

IMG 20160413 112753 22З 11 по 15 квітня 2016 року у КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат» пройшли Дні науки.

11 квітня – День фізики і астрономії.Кандидат фізико-математичних наук, доцент Національного педагогічного університету імені Драгоманова Січкар Т.Г. під час лекції-презентації ознайомив ліцеїстів з «Проблемами міжпланетних польотів». Захід був присвячений Дню космонавтики. Учні ознайомилися з такими проблемами в освоєнні Космосу як гравітація, навігація, проблемою космічного сміття. Слухачі лекції-презентації мали можливість подумати над питанням:а чи є потреба в далеких космічних перельотах.

IMG 20160413 112753 23

12 квітня – День психології. Практичним психологом ліцею Макаренко О.І. та кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри психології Національного пе­да­гогічного університету імені Драгоманова Лупійко Л.В. для учнів 5-6 класів було проведено заняття з елементами тренінгу «Я та мій клас». Головною метою заходу було сприяння поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодження доброзичливих стосунків та виховання в учнів поваги один до одного. Протягом заняття учні виконували різноманітні вправи та техніки на яких мали змогу дізнатися щось нове про кожного з учасників та обмінятись своїми думками відносно своєї ролі та ролі товаришів в створенні позитивної атмосфери в колективі. Також ліцеїсти мали змогу намалювати своє дерево та розмістити його на ватмані. Ця вправа не лише розвиває комунікативні навички учасників, але і допомагає усвідомити важливість прийняття потреб та бажань інших людей. Наприкінці учні зрозуміли, що їхній клас – це світ у мініатюрі, в якому так важлива єдність групи та почуття приналежності до неї.

13 квітня – День мистецтвознавства. Учитель художньої культури Божко І.Г. разом з учнями 11-х класів провели концерт-презентацію «Рок змінює світ» для учнів 8-10 класів. Під час заходу були представлені презентації про рок-гурти, які залишили свій слід в історії, звучали пісні та музичні композиції у виконанні одинадцятикласників.

14 квітня – День філософії. Учитель історії Шапошник Н.В. та учні 8-А класу для учнів 7-8 класів провели вікторину «У пошуках філософського каменю».

Захід розпочався з виступу Шапошник Н.В., яка привітала учасників вікторини та пояснила присутнім правила гри, розповіла про те, що  самою стародавньою наукою вчені вважають філософію. Учні із задоволенням оголосили  назви своїх команд:«Теософісти» та «Матеріалісти», а також підняли собі бойовий дух вигукнувши свої девізи.

Глядачі вікторини активно вболівали за команди, попередньо підготувавши плакати. Фінальною частиною заходу був бій капітанів та визначення переможців, якими стали «Теософісти». Вчитель зазначила, як важливо бути всебічно-обізнаною людиною і запропонувала переглянутивідеоролик на філософську тему.

15 квітня – День хімії і біології. Аспірант Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного Національної академії наук України Рудницька М.В. для учнів 9-10 класів провела демонстраційний експеримент «Біохімія рослин». А з участю кандидата біологічних наук, професора кафедри ботаніки Національного педагогічного університету імені Драгоманова Мегалінської Г.П. відбулася лекція з елементами лабораторних досліджень «Мікросвіт і людина».

Тиждень «Дні науки» у КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат» виявився насиченим та плідним.Атмосфера протягом тижня була святкою та веселою. Це справило на учасників та глядачів заходів незабутнє позитивне враження!