Друк

Тиждень української писемності та мови в Таращанській НРЦ

P1070580    «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…» -  під таким гаслом з 4 листопада 2019 р. в Таращанському навчально-реабілітаційному центрі  розпочався  тиждень української писемності  та мови,  який традиційно припадає на день вшанування пам’яті  Преподобного Нестора Літописця.

    Метою тижня було  донести  до свідомості учнів  виникнення свята –  Дня української писемності та мови,  вшанувати пам’ять славнозвісних просвітителів   слов’ян – Кирила та Мефодія, ознайомити  з історією їх життя,  розповісти  про видатного давньоруського  письменника-літописця  Нестора, великого мецената Петра Яцика,  з’ясувати виникнення письма, витоки нашої мови і  її місце серед інших слов’янських мов.

      До проведення тижня української мови в центрі заплановано та проведено ряд заходів:  виставка  стінгазет, плакатів та малюнків;  конкурс виразного читання творів українських письменників про мову та слово.  Серед учнів середніх та старших класів визначені  кращі учнівські зошити з української мови. В бібліотеці відбулася  тематична виставка художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячена Дню української писемності та мови: «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива». Протягом всього тижня відбувалися тематичні уроки, години спілкування, виховні години на тему: «Мова наша калинова», «Краща мова єднання - українська», «Любіть Україну і мову її солов'їну».

P1170374    8 листопада педагогічний колектив центру долучився до написання всеукраїнського  диктанту національної єдності, щоб об’єднатися навколо українського  слова, щоб бути солідарними з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

P1070590     Завершився  тиждень літературно-музичним уроком «Вертайся, рідна мово,  у серце народу, у душу Вкраїни», який підготували учні та вчителі української мови.