Друк

Семінар керівників шкільних гуртків «Джура» у Броварському районі

DSC01007   Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється процесом консолідації та розвитку українського суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають дальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання.

    Виходячи з того, що вУкраїні національно-патріотичне виховання дітей та молоді стає одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина, як високоморальної особистості, готової до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України, адміністрація Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» на серпневій конференції вчителів району звернулася із пропозицією про створення у районі на базі гри «Джура» організаційно-виховної системи роботи по національно-патріотичному вихованню. Ініціатива позашкільного закладу була підтримана начальником відділу освіти Чайкою Людмилою Григорівною та позитивно сприйнята директорами загальноосвітніх закладів району.

    6 вересня 2019 року у приміщенні відділу освіти Броварської районної державної адміністрації відбувся семінар керівників шкільних гуртків «Джура».

  На семінарі були розглянуті перші кроки по створенню в районі організаційно-виховної системи роботи по національно-патріотичному вихованню, проаналізовано можливості навчальних програм гуртка «Джура» для різних вікових категорій та перспективи розвитку системи роботи по національно-патріотичному вихованню та план масових заходів з школярами на 2019-2020н.р. Перший етап – відкриття в кожному загальноосвітньому закладі гуртка «Джура». Не залучаючи додаткових коштів, за рахунок 9 годин гурткової роботи військово-патріотичного напрямуми можемо почати впроваджувати гру «Джура» як організаційно-виховну систему роботи по національно-патріотичному вихованню в ЗНЗ району.

   Рішення про долучення навчального закладу до гри приймається на засіданні педагогічної ради, на підставі якого такий захід вноситься до річного плану роботи закладу. До організації та проведення гри «Джура» можуть залучатись педагогічні колективи або окремі педагоги навчального закладу, орган учнівського самоврядування, учні, студенти, а також представники громадських об’єднань, члени клубів за місцем проживання.

  На базі гуртків формуються козацькі рої, а в перспективі – курені, в які будуть входити школярі різних вікових категорій, сформовані на базі класів чи паралелей. Завдання програмно-методичного забезпечення, навчання керівників шкільних гуртків, та проведення районних масових заходів покладається на КЗ БРР БРЦПВУМ.