Друк

Джура в Броварах

DSC04478   Управління освіти  і науки Броварської міської ради Київської області надає інформацію для розміщення на сайті.  11 травня 2019 року у м. Бровари стартував  міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), за участю 10 роїв від закладів загальної середньої освіти   міста. Організатором гри виступив Центр національно-патріотичного виховання Броварської міської ради. Урочисте відкриття відбулося на території парку культури та відпочинку «Перемога». У І день гри рої продемонстрували свою майстерність у конкурсі строю та пісні «Впоряд».Перший день змагань показав командний запал, згуртованість роїв та волю до перемоги.

   DSC0422715 травня 2019 рокуучасники 10 роїв  від’їхали до території заміського комплексу «Авантюрист» для проведення підсумкового наметового таборування міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).SAM 2452

     Для облаштування табору туристичне спорядження було передбачено Програмою розвитку системи освіти м. Бровари на 2019-2023 роки для усіх учасників міського етапу Гри. З 08.00 до 11.00 юні джури дружно, жваво, злагоджено під керівництвом керівників роїв та ройових встановлювали намети, розміщували атрибути… облаштовували наметовий табір. В перший день заїзду, після відкриття табору на учасників  Гри чекала насичена, цікава, захоплююча  програма: змагалися в інтелектуальній вікторині «Відун», стріляли з пневматичної зброї, метали гранати. Крім того, дізнавалися, що ж таке туризм, як правильно в’язати туристські вузли на майстер-класах, організованих студентами НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського. Майстер-клас по самообороні, який провів Сергій Бондарович, майстер спорту, тренер-викладач з хортингу, викликав захоплення всіх учасників таборування.переможці 2019

   Судді справедливо, але і прискіпливо, оцінювали роботу учасників.

   Запал юних козаків і козачок не зменшився аж до вечора, коли на етно-вечірці «Знай наше», організованої працівниками ДЕНЦ «Камелія»,  учасники змагалися в естафетах, угадуванні мелодій,  а також весело танцювали.

Легко, динамічно, свіжо і соковито – хочеться саме такими словами описати перший день військово-патріотичної гри «Джура» на території заміського комплексу «Авантюрист». Приємно було спілкуватися з учнями, дізнатися, що прийом їх неймовірно вразив.

До безмежності активний другий день розпочався з побудки і ранкової руханки. Рої шикувалися біля штабу для пробіжки і ранкової зарядки, щоб набратися енергії на цілий день, адже попереду їх чекало дуже багато випробувань, де не має жодної хвилинки на байдикування.
       Гарно поснідавши, команди почали поступово проходити кожен етап, записуючи результати в маршрутний лист:

  • Гра-квест «Україна понад усе!» проходила біля альтанки заміського комплексу «Авантюрист» та понад річкою. Команди мали проявити свої знання з історії та географії України, показати свою влучність за допомогою метання дротиків, а також проявити спритність у естафеті. 
  • Туристсько-спортивна смуга перешкод. Рої, використовуючи страховку, мали швидко та вправно не тільки проходити перешкоди самостійно, а й допомагати своїм побратимам, таким чином проявляючи командний дух.
  • Конкурс-презентація звіту «Добре діло», у якому команди розповідали про свої корисні справи, які вони робили протягом навчального року. Судді звертали увагу не тільки на кількість добрих діл, а і на їх якість. Крім того, важливо було показати висвітлення проведених акцій у ЗМІ.
  • Конкурс «Топографія». У цьому завданні учасники мали прокласти маршрут на місцевості, звісно, на карті. Який маршрут займе найменшу кількість часу для проходження, та команда і перемагає.
  • Творчо-мистецький звіт роїв «Ватра». Вечірній час був присвячений демонстрації розуміння українства як такого у вигляді чи то пісні, чи танцю… Але юні козаки та козачки пішли значно далі: вони демонстрували високий рівень духовності і культурної грамотності в цілих постановках. Серце торкало безумовно.

   Та крім конкурсів, на учасників чекали дуже цікаві та інформаційно-цінні майстер-класи: з надання першої медичної допомоги за допомогою підручних засобів; самооборони, майстерно організовані фахівцями ГО «Вся Україна» та майстер-клас зі збирання/розбирання автомата військовослужбовцями в\ч А3628.

Увечері на рої чекало спілкування з питань конфліктології у вигляді гри, за участю професійного перемовника Олега Демчика. 

Насичений другий день гри перейшов у тиху ніч, і вітер, який був здійнявся під кінець дня, але не налякав табір можливим дощем.

    Третій день підсумкового наметового таборування за участю 10 роїв закладів освіти   м. Бровари, був не менш цікавим за два попередні, але дав зрозуміти, що … він вже останній! Звісно, все почалося так, як і другого дня: ранкова руханка, гімн, конкурси «Рятівник» і «Таборування».

    Але за всі досягнення на юних джур чекали підсумки – подяки, нагороди, приємні призи. Переможці визначені, і цього року ним стала команда із Броварської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 (рій «Серце патріота»), ІІ місце зайняла Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів№5  ім. Василя Стуса (рій «Патріоти»), ІІІ – рій «Січ» з Броварського навчально-виховного комплексу. Учасників міського етапу гри привітали:  начальник управління освіти і науки Броварської міської ради Оксана Мельник, заступник військового комісара Броваського об’єднаного міського військового комісаріату, майор Пилипенко Олександр Олексійович, які і вручали всім учасникам їхні нагороди.

    Дружня атмосфера, гарний настрій, приємні спогади, вміння та навички, корисні поради та нові знання – це все отримали учасники Гри. А ми дорослі, організатори  міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), хороший досвід для проведення цікавого дозвілля учнівської молоді.