Друк

Відкриття інклюзивно- ресурсного центру у Вишгородському районі

IMG 1627   3 грудня, в Міжнародний день людей з інвалідністю, у Вишгородському районі урочисто відкрито інклюзивно-ресурсний центр. У церемонії урочистого відкриття закладу, який має надавати психолого-педагогічну та консультативну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та педагогам, взяли участь народний депутат України Ярослав Москаленко, директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова, голова Вишгородської РДА В’ячеслав Савенок, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, Вишгородський міський голова Олексій Момот, депутати районної ради, представники громадськості.

Завдяки  командній роботі, раціональному освоєнню коштів,  виділених з державного, обласного та районного бюджетів, ІРЦ у Вишгородському районі створено за рекордно короткий термін. Тепер діти з особливими освітніми потребами, яких в районі налічується понад 600 осіб, отримали сучасний, світлий заклад із сучасним обладнанням, необхідним  для навчання та розвитку.IMG 1691

Директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова повідомила, що у 2018 році на Київщині створено 41 сучасний інклюзивно-ресурсний центр. Формування мережі ІРЦ – це важливий крок у створенні європейської системи надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Розвиток і соціалізація дітей цієї категорії – надзвичайно важливе питання. Саме тому держава виділяє і планує надалі виділяти значні кошти на запровадження інклюзивного навчання.

 

Гості оглянули заклад, оснащений відповідно до сучасних вимог, де є інтерактивна та сенсорна кімнати, кабінети ЛФК, логопеда, дефектологів, психолога та ознайомилися з його роботою. Віра Рогова внесла пропозицію  провести на базі Вишгородського районного інклюзивно-ресурсного центру обласний семінар з актуальних  питань інклюзивного навчання.