Друк

У м. Біла Церква відбулася стратегічна сесія «Нова українська школа – школа успіху»

IMG 0877 426 червня 2018 року в м. Біла Церква відбулася стратегічна сесія «Нова українська школа – школа успіху». На зібранні були присутні заступники директорів, які координують початкову школу, учителі початкових класів, проректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів О.І.Алєксєєва, всього 80 осіб.

Під час зустрічі педагогічні працівники закладів освіти могли ще раз ознайомитись з основними положеннями нового Державного стандарту початкової освіти, Типовими освітніми програмами (НУШ-1, НУШ-2), опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти організації освітнього процесу в початковій ланці, основні підходи, технології, необхідні для роботи вчителя.

Протягом червня місяця вчителі майбутніх перших класів закінчили ІІІ етап очних навчань щодо підготовки до роботи за концепцією «Нова українська школа». Такі навчання проводили сертифіковані тренери Ярич Вікторія Валеріївна, учитель початкових класів Білоцерківської загальноосвітньої школи № 11 Повстянко Оксана Вікторівна, учитель початкових класів Білоцерківської загальноосвітньої школи № 6.

IMG 0877 3

Під час стратегічної сесії педагогічні працівники закладів освіти ділилися враженнями від навчальних занять і тренінгів, які були проведені для того, щоб ознайомити їх з головними компонентами Нової української школи, новою професійною роллю і завданням сучасного вчителя, організацією ефективного і безпечного освітнього середовища, інтегрованим навчанням, формуванням міжпредметних компетенцій у процесі навчання, тематичним плануванням, стратегією розвитку критичного мислення.  

Учителі початкової ланки в ході роботи наголошували на важливості організації освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства». У ході дискусії вони підтвердили, що вчитель Нової української школи – це вихователь нового покоління, який повинен постійно працювати над собою, щоб йти в ногу з сучасністю. 

Під час сесії працівниками науково-методичного центру, спеціалістами управління освіти і науки були надані рекомендації по створенню освітньої програми, навчальних планів закладу.

Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості.

Безумовно, успіх реформи у великій мірі залежить від професіоналізму управлінців, методичних служб, які повинні не тільки усвідомлювати  суть та шляхи модернізації, а й вибудовувати умови практичного її втілення. Тому науково-методичний центр управління освіти і науки Білоцерківської міської ради протягом 2017/2018 н.р. ініціював  проведення тематичних заходів з метою обміну досвідом, обговорення актуальних питань реформування освітньої галузі.

Так, тричі на рік, були проведені методичні коучинги для педагогічних працівників закладів освіти з завідувачем відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидатом педагогічних науки Онопрієнко Оксаною Володимирівною.  

У ході спілкування відбувався обмін думками професійної та зацікавленої аудиторії: учителів початкових класів, заступників директорів шкіл, працівників органів управління освітою з питань реформування освітньої галузі.

Цікавим та інформативним був методичний практикум Онопрієнко О.В. з проблеми «Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів: сутність і методика здійснення».

Така співпраця, з одного боку, допоможе врахувати думку практиків, а з іншого - сприятиме інформаційній і методичній підготовці вчителів до діяльності в умовах реформи, допоможе їм розв’язати низку проблем, а саме: як перетворити традиційне навчання у процес розвитку особистості дитини; як перейти від формату відтворювання отриманої інформації до опанування компетентностей, що стануть у нагоді для прийняття рішень у повсякденному житті; як навчити школярів самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, адаптуватися до змін, співпрацювати в команді, успішно вирішувати життєві проблеми; як здійснювати оцінювання навчальних досягнень учнів на нових засадах.