Друк

Покращення ефективності регіональних мереж професійної освіти: об'єднання зусиль заради створення Центрів професійної досконалості в Україні

jtjtрlglg 8У рамках підтримки розвитку професійної (професійно-технічної) освіти та навчання Європейським Фондом Освіти (ЄФО) спільно з Міністерством освіти і науки України передбачено проведення ряду заходів, спрямованих на підвищення ефективності регіональних мереж закладів професійної (професійно-технічної) освіти: налагодження співпраці з питання створення Центрів професійної досконалості в Україні.

Для організації та проведення фахових дискусій ЄФО та Міністерством освіти і науки України було обрано 6 регіонів України: Дніпропетровську, Запорізьку, Київську, Львівську, Рівненську області та м. Київ.

На Київщині 25 червня 2018 року на базі КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» відбулася фахова дискусія з теми: «Покращення ефективності регіональних мереж професійної освіти: об'єднання зусиль заради створення Центрів професійної досконалості в Україні». У дискусії взяли участь міжнародний експерт Арам Авагян, державний експерт Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ніна Іларіонова, національний експерт Лариса Лісогор, директор Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віра Рогова, роботодавці: депутат Київської обласної ради сьомого скликання, керівник заводу «Радіатор» (м. Ржищів) Руслан Кузьменко і директор по взаємодії з органами місцевої влади та зв'язкам з громадськістю ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» Тетяна Власюк, заступник директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Ярослава Тростянська, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти Київської області.

jtjtрlglg 9

У ході дискусії було обговорено питання щодо можливості реформування регіональних мереж професійної освіти шляхом створення Центрів професійної досконалості. Досягнуто спільного бачення щодо впровадження національної концепції Центрів професійної досконалості в Україні, визначено труднощі, ризики та можливості у зв'язку зі створенням ЦПД, а також обговорено, запропоновані Арамом Авагяном, приклади міжнародної практики зі створення аналогічних центів у Молдові, Вірменії, Нідерландах.

Такі зустрічі мають важливе значення для розвитку системи професійно-технічної освіти з урахуванням сучасних вимог.

jtjtрlglg 7