Друк

Вишиванка – наш оберіг і символ єднання

Сьогодні, 17 травня, в Україні відзначається День вишиванки. Красива традиція розшивати одяг прийшла до нас від древніх скіфів – далеких прародичів слов’ян.  Вишивку цінують багато слов’янських народів. Але для нас, українців, вишиванка має особливе значення.don1

Вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається оберегом від злого ока і слова, символом людської долі, здоров'я та краси, кохання і вірності, материнської любові та турботи, місточком, який поєднує покоління, адже вишиванка передається у спадок в знак збереження родової пам’яті. А в наш час це ще й прояв патріотизму, любові і поваги до культури і традицій українського народу.

         Цікаво, що сьогодні вишитий одяг став ще й модним світовим брендом.  Його залюбки носять навіть голлівудські зірки!

         Цінуймо ж і ми своє, рідне! Вишиванка – не тільки колоритна  сакральна річ, але й елемент краси, поле для творчості та фантазії.

         Вишитим розмаїттям заяснів сьогодні й департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Хоч цей день і відзначається без помпезності, але він дарує святковий настрій, зайвий раз нагадує, що ми народжені і мешкаємо в Україні, прокладає місток єднання з усіма нашими співвітчизниками, розкиданими долею по світах.