Друк

Робоча поїздка профтехосвітян Київщини до Литовської Республіки

29570785 1630 березня 2018 року повернулася з Литовської Республіки делегація педагогічних працівників професійно-технічної освіти Київщини, до складу якої увійшли заступник директора – начальник управління професійної, вищої освіти, науки, інноваційної діяльності та з питань персоналу департаменту освіти і науки Київської обласної адміністрації Ярослава Тростянська, в.о. директора Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області Марина Стасєєва, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону: Володимир Блоцький, Василь Шевченко, Руслан Недашківський, Віктор Гордієнко, Микола Ладан, Олександр Пасічник, Іван Мельник, Володимир Динько, Вікторія Сушко та Таїсія Рябчун.

Робоча поїздка тривала з 26 по 29 березня і була присвячена участі профтехосвітян регіону у Міжнародному семінарі «Міжнародне співробітництво та обмін досвідом підготовки кваліфікованих спеціалістів», обміну досвіду з організації навчально-виробничого процесу у закладах професійно-технічної освіти України та Литовської Республіки.

29570785 13

Міжнародний семінар відбувався упродовж трьох днів. Перша його частина проходила у Міністерстві освіти і науки Литовської Республіки. До обговорення нагальних питань сьогодення розвитку професійно-технічної освіти були залучені радник міністра з професійно-технічної освіти Маріос Облачийскас, директор Департаменту навчання упродовж життя Міністерства освіти і науки Литовської Республіки Саулюс Зибертас та радник міністра з вищої освіти. Представники Міністерства наголосили на тому, що сьогоднішня профтехосвіта Литовської Республіки стоїть на рубежі кардинальних змін і реформ; як і Україні, в Литві залишається актуальним пошук механізмів взаємовпливу і взаємодії закладів професійної освіти і замовників кадрів – виробників; досить гостро постало питання контингенту закладів освіти, оскільки демографічна ситуація в країні погіршилася. У той же час закордонні колеги поділилися позитивним досвідом залучення фінансових надходжень з ЄС шляхом участі у Міжнародних проектах з метою поліпшення та зміцнення матеріально-технічної, навчально-методичної, інформаційно-комунікаційної баз навчальних закладів. Цього ж дня делегація відвідала Сейм Литовської Республіки, ознайомилася з його роботою. Депутати Сейму гостинно провели екскурсію, ознайомили гостей зі славними і трагічними сторінками історії держави. Українські профтехосвітяни мали чудову нагоду поспілкуватися за круглим столом з литовським політиком, депутатом Андрюсом Кубілюсом, котрий свого часу двічі перебував на посаді прем’єр-міністра, та народним депутатом Едмундасом Пупінісом.

29570785 12

Друга частина семінару відбулася у форматі обміну досвідом на базах професійно-технічних закладів міст Утени, Вільнюса, Каунаса та Аланти. Делегація Київщини відвідала Навчальний центр технологій та бізнесу Аланти (PublicInstitutionAlantaSchoolоfTechnologyAndBusiness), Навчальний регіональний багатопрофільний центр міста Утени (UtenosRegioninisProfesinioMokymoCentras), Навчальний центр будівельників у Вільнюсі (VilniausStatybininkqRengimoCentras), Навчальний центр автомеханіків у Вільнюсі (Vilniaus AutomechanikosIrVersloMokykla), Навчальний центр харчової промисловості і торгівлі в Каунасі (KaunasFoodIndustryAndTradeTrainingCenter) та Навчальний центр інформаційних технологій в Каунасі (Kaunas CenterIT).

29570785 14

Незабутні враження залишили у профтехосвітян Київщини гостинність, та щирість литовських колег, готових поділитися своїми кращими здобутками у сфері професійно-технічної освіти, відкритих до спілкування і подальшої співпраці. А ще довго буде згадуватися неперевершена краса литовських вуличок Вільнюса, Каунаса, Утени, мальовничість Аланти, а головне – тепло і безмежна щедрість людських душ наших близьких сусідів. Окремі слова вдячності усі гості висловили господареві, директору Навчального регіонального багатопрофільного центру в м.Утена Зенонасу Алекні.

У червні 2018 року литовська делегація профтехосвітян у складі представників Асоціації професійно-технічних навчальних закладів планує відвідати Київщину і познайомитися з системою організації професійно-технічної освіти України, зокрема Київської області.