Друк

«Зима, що нас змінила»

IMG 3046 2Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки чому змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які відділи свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, установлено в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначатиметься щорічно 20 лютого. Тож цими днями вся Україна проводить заходи із вшанування пам’яті загиблих на Майдані.

18 лютого 2018 року у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулася, регіональна краєзнавча конференція учнівської молоді «Зима, що нас змінила», учасниками якої стали юні пошуковці навчальних закладів області, учасники Революції Гідності, їх рідні, бійці АТО та волонтери.

Саме 18 лютого 2014 року на Майдані загинули 23 герої, з них троє – жителі нашої області: Васільцов Віталій з села Жорнівка Києво-Святошинського району, Кіщук Володимир – мешканець смт. Димер Вишгородського району, та одна з трьох загиблих жінок – Дворянець Антоніна з Броварів.

Своїми спогадами про трагічні події поділилися з присутніми майданівці Климчук Костянтин, Пантюшенко Валерій, Сломаха Олексій. Вони розповіли про свого побратима – Михайла Жизнєвсього, одного з перших патріотів загиблих на Майдані.

У своїй доповіді Рудійко Анастасія (м. Біла Церква) розповіла про Валерія Пантюшенка, учасника Революції Гідності, колишнього військового, а сьогодні педагога-позашкільника. Кушніренко Аліна, Тимошенко Дмитро, учні Гребінківського НВК, розповіли присутнім про свою землячку Дворецьку Вікторію, учасницю Майдану та бійця АТО сьогодні. Авакян Аня, учениця Яцьківського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» представила матеріал про Шатнюка Олексія, колишнього учня школи, учасника Майдану та АТО, а сьогодні волонтера – лікаря, який безкоштовно лікує своїх побратимів. Присутньою на конференції була і мама Олексія, Шатнюк Катерина Миколаївна, яка звернулася до учасників заходу зі словами підтримки та вдячності за їх дослідження.

IMG 3046 1

Після конференції учасникам заходу було запропоновано екскурсію експозиціями, присвяченими Революції Гідності. А по завершенню краєзнавці поклали квіти біля пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні» у місті Біла Церква.

IMG 3046 4

Минуло небагато часу з тих трагічних подій, а про захисників нашої держави вже пишуть книги, знімають кінофільми. На прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

IMG 3046 3