Друк

Україна пам’ятає Крути

25 05 13 3329 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

26 січня 2018 року в актовій залі КЗ КОР «Васильківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» відбувся виховний захід «Україна пам’ятає Крути», присвячений Дню пам’яті героїв Крут, який провела вихователь 8 класу Лихова Т.А.

Учні ознайомили присутніх з однією із трагічних сторінок історії держави, підготували вірші про героїв, які боролись за мир на нашій землі, викликаючи почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Хвилина мовчання, запалені свічки пам’яті, патріотичні слова та пісні проникли до серця кожного учасника, а державний гімн, виконаний усіма присутніми, надихав до нових перемог, кликав до боротьби за нашу вільну і єдину Україну.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.