Друк

Юні дослідники Київщини в лабораторіях ННЦ «Інститут біології та медицини»

DSC 0017 1315 грудня 2017 року більше  100 юних дослідників Київщини стали учасниками профільної наукової школи з хімії та біології, яка відбулася на базі навчально-наукового центру  «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Привітала учнів – членів МАН та їх педагогів Скрипник Наталія Вячеславівна, заступник директора з науково-педагогічної роботи ННЦ «Інститут біології та медицини», доцент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини, кандидат біологічних наук. У своєму зверненні до учасників школи  Наталія Вячеславівна підкреслила важливість залучення учнівської молоді до проведення наукових досліджень, а також окреслила перспективи подальшої співпраці Малої академії наук учнівської молоді з  Інститутом біології та медицини.

Про основні напрями наукової та освітньої діяльності закладу розповів Компанець Тарас Анатолійович, заступник директора з науково-педагогічної роботи ННЦ «Інститут біології та медицини», доцент кафедри вірусології, кандидат біологічних наук. Як вибрати актуальну тему дослідження та визначитися з методиками  його проведення розповів Горбачишин Володимир Анатолійович, доцент кафедри екології та зоології ННЦ «Інститут біології та медицини».

З великим захопленням та інтересом відвідали учні – члени МАН  наукові лабораторії вузу. У наукових лабораторіях кафедри біохімії Савчук Олексій Миколайович, завідувач кафедри біохімії, доктор біологічних наук, професор, ознайомив майбутніх науковців з проведенням сучасних досліджень у галузі біохімії, цитології, генної інженерії, продемонстрував принцип дії сучасного лабораторного обладнання.

З цікавими технологіями проведення досліджень живих об’єктів, вивчення стану організму та впливу на організм різних зовнішніх і внутрішніх факторів ознайомив учнів Артеменко Олександр Вікторович, доцент кафедри біофізики та медичної інформатики.

У наукових лабораторіях кафедри біології рослин Романенко Петро Олександрович, доцент кафедри біології рослин, кандидат біологічних наук, показав юним манівцям захопливий мікроскопічний світ рослин,  зокрема малі  живі об’єкти водоростей, їх будову. Науковець звернув увагу на актуальності досліджень у даній галузі науки та перспективи розвитку використання водоростей у різних галузях господарства.

На кафедрі екології та зоології школярі ознайомилися з методиками вирощування та дослідження безхребетних тварин на прикладі представників дрібних планктонних ракоподібних – дафній.Подобайло Анатолій Віталійович,доцент кафедри екології та зоології, кандидат біологічних наук ознайомив учнів із тематикою досліджень, які проводяться в лабораторії, та їх значенням для загального дослідження екологічного стану річок в Україні.

Корисною та пізнавальною була лекція Сергійчук Тетяни Михайлівни, доцента кафедри мікробіології та імунології, кадидата біологічних наук, яка розповіла про дослідження впливу антибіотиків, різних мікроорганізмів на імунну систему організмів тварин і людини, що є актуальною темою в галузі медицини.

Не менш важливими є наукові дослідження в галузі цитології, гістології та репродуктивної медицини, про які розповів учням Рибальченко Тарас Володимирович, доцент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини, кандидат біологічних наук. Зокрема, дітей та педагогів  ознайомили з науковими дослідженнями молодих науковців та студентів у науково-дослідницьких лабораторіях кафедри.