Друк

Вечорниці на Андрія

IMG 20171212 160634 5Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 13 грудня з вуст дівчат Таращанського навчально-реабілітаційного центру, учасниць Андріївських вечорниць.

Розпочала свято ведуча педагог-організатор Величко О.І., яка звернулася до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Прийняла вечорниці дбайлива господиня  Галатенко Г.М. та її вправна дочка Маруся (Щербина Віка). Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони беруться до приготування та випікання головного атрибута свята – калити – символа Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керує досвідчена господиня.

IMG 20171212 160634 6

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку, на люстерко, на пампушки, на чоботи та інші.

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Цього ж вечора намагався знайти свою суджену й Грицько сільський багач (Козлюк Олексій). Жарти, сміх переповнювали зал.

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Старший парубок (Вітенко Анатодій) запрошував «коцюбинських» кусати калиту.

Насамкінець учасники свята разом з глядачами урочисто виконали пісню «Як у нас на Україні», у якій переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь, державна минувшина й сьогодення, обрядовість та автентичнічть народу.

Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні. Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний танець, смачна калита – все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички, та калита якими дівчата частували присутніх в залі гостей.