Друк

Проведення ІІ етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Київщини

01 23 11 522 листопада у ДНЗ «Ржищівський професійний ліцей» відбувся ІІ етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Метою мовно-літературних конкурсів є піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, заохочення учнів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури,вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Справжнє свято, що утверджує безсмертя рідної мови, творчості, добра, об’єднало сорок учнів з 20-ти професійно-технічних навчальних закладів Київщини. Переможці І етапу мовно-літературних конкурсів виконували творчі завдання, показуючи свої знання і вміння, любов і пошану до української мови – найдорожчого скарбу, даного українцям.

01 23 11 6

01 23 11 7

В актовій залі ліцею, де проходило урочисте відкриття Конкурсів, учні та викладачі могли переглянути літературно-мистецьку виставку творчого доробку митців Ржищівщини та Кагарличчини - Бориса Дегтярьова, Надії Вегери-Предченко, Антоніни Гармаш-Литвин, Олександра Карпенка, Павла Малєєва, Людмили Добровольської, Світлани Бусленко.

Під час відкриття Конкурсів з вітальним словом до переможців першого етапу звернулися директор навчального закладу Віктор Гордієнко та в. о. директора Навчально-методичного кабінету ПТО у Київській області Марина Стасєєва. Вони привітали педагогів-словесників, які не тільки навчають сучасну молодь української мови, а й реалізують набагато важливіше завдання – виховують справжніх громадян України, побажали учням творчих успіхів та перемог, зазначили, що у важкий для країни час проведення таких конкурсів доводить, що наш народ здатний захищати свою державність, має незламний дух, бо вивчає й поважає рідну мову, яка є засобом об’єднання нашої країни.

До талановитої молоді Київщини теплими й добрими словами вітання звернулася місцева поетеса Світлана Бусленко, яка ознайомила присутніх зі своєю творчістю, презентувала збірки поезій, показала не лише поетичний, а й співочий талант.

Піднесеного настрою присутнім додало пісенне привітання учениці ліцею Сніжани Таран.

Викладачі української мови і літератури ПТНЗ Київщини обговорили питання підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, а також відвідали КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей». Під час екскурсії, яку провела завідуюча відділом музею Наталія Притула, вони ознайомилися з археологічними знахідками різних культур (Трипільської, Черняхівської, Зарубинецької, Стародавньої Русі), з історичними та етнографічними матеріалами життя та побуту селян і міщан XVIII-XXст.

У виставковому залі викладачі переглянули художню виставку Антоніни Гармаш-Литвин.

        Після виконання творчих робіт учні ПТНЗ Київщини отримали сертифікати учасників ІІ етапу мовно-літературних конкурсів.

Бажаємо успіху всім учасникам ІІ етапу Конкурсів ім. Петра Яцика, Тараса Шевченка та перемоги на Всеукраїнському етапі.