Друк

Вшановуємо пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років в Україні

image 0 02 04 321 листопада 2017 року вихованці гуртків КЗ БРР «Броварський районниий центр патріотичного виховання учнівської мололоді», що працюють на базі Русанівського НВК, Літківської ЗОШ І-ІІІст. та учні Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (всього 45 чоловік) відвідали  Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

Зі слів екскурсоводів та документальних кадрів, переглянутих в музеї, учасники екскурсії зрозуміли, що голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.Голодомор в Україні – це геноцид, злочин проти нації, який був наслідком не стихійного лиха, а спрямованих заходів тоталітарного комуністичного режиму.

image 0 02 04 4

Велике враження на учасників екскурсії справили страшні цифри кількості загиблих від штучно організованого голоду, що довгий час замовчувалися і стати відомими лише в роки незалежності України. За оцінками сучасних дослідників вони становлять більше чотирьох мільйонів жертв!

«Свіча пам’яті», «Дівчинка з колосками», Янголи при вході в музей та Алея «чорних дощок» хвилюють свідомість і найтонші струни людських почуттів. Дитячі очі наповнювалися слізьми за втраченими життями безвинно постраждалих людей.

Пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття, не можна ні з чим порівняти ніу вітчизняній, ні усвітовій історії.Тож схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам’яттю жертв страшного злочину.  Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога  всім сущим на Землі…