Друк

Вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності

image 0 02 04 2Вшановуючи світлу пам'ять та героїчний подвиг героїв Майдану, 17 листопада 2017 року вихованці гуртків «Юні музеєзнавці» та «Юний мандрівник» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працюють на базі Рожнівського НВК, Літківської та Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (всього 35 учасників) здійснили пішохідну екскурсію знаковими місцями Революції Гідності у м. Києві «Україна – це територія Гідності та Свободи». Екскурсія була присвячена пам’яті подвигу учасників Революції Гідності, які захищаючи ідеали демократії та незалежності України, вийшли на Майдан 21 листопада 2013 року та відстоювали права українців на гідне європейське життя.

Розпочалася екскурсія з алеї Героїв Небесної Сотні, де екскурсовод ознайомила учасників екскурсії з короткою біографією тих, хто ціною власного життя заплатив за світле майбутнє України. Саме тут було розстріляно снайперами майже сто патріотів, серед яких – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники та просто небайдужі до долі свого народу люди…

image 0 02 04 1

Спустившись до Майдану Незалежності, екскурсовод, учасниця Майдану, пояснила причини початку масових протестів у листопаді 2013 р. та тодішній агресивний і жорстокий натиск з боку влади. Особливо вихованців вразили фотографії, які підтверджували почуту інформацію під час екскурсії, пожежа у Будинку профспілок, розстріл майданівців. Далі екскурсанти піднялися до Михайлівського собору, який луною своїх дзвонів у грудні 2013 р. скликав небайдужих на допомогу пораненим учасникам Майдану, а взимку 2013-2014 р. став укриттям для учасників революції. 

Головним висновком для учасників екскурсії  стало твердження, що  навіть одна людина може зробити багато для інших, а разом ми – велика сила!

І ми завжди будемо пам’ятати своїх героїв, бо герої не вмирають!