Друк

Міжнародна наукова школа з біології у Польщі

hhkhkgjfh 6З 10 по 15 липня 2017 року Національним центром  «Мала академія наук учнівської молоді» було проведено Міжнародну школу з біології на базі Центру інноваційної Центру інноваційної біологічної освіти у Польщі – BioCentrum Edukacji Naukowej (м. Варшава, Республіка Польща).

Школа об’єднала  молодих науковців  з різних областей України задля цікавої роботи у біологічній галузі.Метою міжнародної школи стала   популяризація серед молоді останніх досягнень у галузі біології, поширення і поглиблення знань з даної дисципліни, знайомство з іншою державою, її культурою, побутом, народним традиціями.

hhkhkgjfh 8

Київську область представляла учениця 10 класу Рокитнянського районного ліцею Петриняк Анна (IIIмісце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Психологія»).

Заняття у науковій школі проводив Яцек Патрин – науковий керівник  BioCEN.

Спеціалізовані лабораторії, фахівці з унікальним досвідом, цікаві практичні заняття дозволили учням поринути у захоплюючий, досі незнаний світ біологічних процесів.

hhkhkgjfh 7

За час навчання, школярі, крім теоретичних занять, відвідали 4 практикуми: «Вивчай свою ДНК», «Слідами білків», «Взаємодія – внутрішнє життя клітини», «Ферменти у дії». Учні вперше у житті отримали можливість потрапити до спеціалізованої лабораторії, послухати передових фахівців, попрацювати на новітньому обладнанні, і все це - унікальна нагода познайомитись з наукою європейського рівня.

Викладачі BioCEN  не лише демонстрували досліди, а й обговорювали, детально пояснювали, навчали, як можна проводити елементарні досліди у домашніх умовах.

Окрім наукової роботи, у вільний від навчання час учасникам була надана незабутня можливість відвідати старе місто – найстаріший історичний район Варшави, де зосереджена більшість історичних пам'яток польської столиці. У межах старого міста знаходяться Королівський замок та Ринок старого міста. Навколишні вулиці багаті на середньовічну архітектуру, саме місто оточене стінами з величним Варшавським барбаканом, на його території є декілька цікавих храмів, головний з яких - готична катедра Святого Іоанна Хрестителя.

Також юні дослідники відвідали Центр науки Коперника у Варшаві (пол. Centrum Nauki Kopernik), метою якого є популяризація наукових комунікацій.  Учасники школи дізналися про закони природи через експерименти на інтерактивних виставках.

Юні біологи мали змогу  заглибитись  у дослідницько-експериментальну роботу, відкривши нові горизонти у біологічному світі, навчитися  працювати з сучасним обладнанням, поглибити знання у представлених галузях, знайти нові знайомства не лише в Україні, а й за кордоном.